VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA – 02.04.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 21, 1-11)

Gdy się przybliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy Jezus posłał dwóch uczniów i rzekł im: «Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz znajdziecie oślicę uwiązaną i źrebię z nią. Odwiążcie je i przyprowadźcie do Mnie! A gdyby wam kto co mówił, powiecie: „Pan ich potrzebuje, a zaraz je puści”».  Stało się to, żeby się spełniło słowo Proroka: Powiedzcie Córze Syjońskiej: Oto Król twój przychodzi do Ciebie łagodny, siedzący na osiołku, źrebięciu oślicy. Uczniowie poszli i uczynili, jak im Jezus polecił. Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich. A ogromny tłum słał swe płaszcze na drodze, inni obcinali gałązki z drzew i ścielili na drodze.  A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach! Gdy wjechał do Jerozolimy, poruszyło się całe miasto, i pytano: «Kto to jest?»  A tłumy odpowiadały: «To jest prorok, Jezus z Nazaretu w Galilei».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    2   KWIETNIA   2023

Dziękuję oddziałowi parafialnemu Akcji Katolickiej za przygotowanie i przeprowadzenie w naszej parafii Nocnej Drogi Krzyżowej, która odbyła się z piątku na sobotę (z 31 marca na 1 kwietnia). Bardzo serdeczne podziękowania kieruję również do czterech sołectw: Szramowo, Laskowice, Sypanica i Gonty, gdzie sołtysi, Koła Gospodyń oraz mieszkańcy przygotowali gościnę dla pątników. Szczególne podziękowania dla Pana Rafała Szpakowskiego  i Pani Dominice Bagińskiej.

Dziś o godzinie 15.00 warsztaty dla narzeczonych w sali domu parafialnego, przy ul. Grunwaldzkiej 2 i zakończenie nauk przedślubnych.

W Wielkim Tygodniu  kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach 15.00-17.00, w sobotę nieczynna.

Śpiewane Nabożeństwo Drogi Krzyżowej pt: „Ślad losu” zostanie wykonane przez zespół wokalno-instrumentalny naszej parafii w Wielki Wtorek 4 kwietnia o godzinie 19.00 w katedrze. Zapraszamy.

Nabożeństwa Triduum Paschalnego  6-8 kwietnia (Wielki Czwartek, Piątek i Sobota) o godzinie 19.00 w katedrze.

W Wielki Czwartek 6 kwietnia adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” po nabożeństwie wieczornym do godziny 22.00.

W Wielki Piątek 7 kwietnia rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w „Ciemnicy” od godziny 9.00; odwiedziny chorych w domach od godziny 9.00. Po wieczornym nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Grobie do godziny 22.00. Noc konfesjonałów po wieczornym nabożeństwie do godziny 22.00.

Wielką Sobotę 8 kwietnia rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie od godziny 9.00;

Poświęcenie pokarmów:

• w katedrze 9.00-13.00 co półgodziny;
  • Szramowo-9.00,
  • Laskowice-9.30,
  • Sypanica-10.00
  • Gonty-10.30;
  • Stańkowo-9.00,
  • Pólko-9.30,
  • Kołodzieje-10.00
  • Kleczewo-10.30.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia Rezurekcja o godziny 6.00, następna Msza Święta o godzinie 9.00.

II Dzień Świąt Wielkanocnych rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 7.00 oraz wysłuchamy listu Rektora KUL JP II, a ofiary przeznaczymy na potrzeby tej uczelni.

Zapraszamy młodzież do udziału w czuwaniu, które odbędzie się po raz drugi w Elblągu w piątek 14 kwietnia br. o godzinie 18.40, powrót ok. 3.00. Zapisy w zakrystii. Koszt: 20 zł.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Karol Skrzypek, kawaler, Sabina Palińska, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii, zapowiedź II; Łukasz Michał Romanowicz, kawaler, zamieszkały na terenie parafii świętego Kazimierza w Koszalinie, oraz Magdalena Daroszewska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii, zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Marianna Gwizdała, śp. Jerzy Kaminiarz i śp. Krystyna Borejko” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00