IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(laetare) – 19.03.2023r

 

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Słowa Ewangelii według Świętego Jana(J9,1.6-9. 13-17.34-38)

Jezus, przechodząc, ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego: «Idź, obmyj się w sadzawce Siloam» – co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił, widząc. A sąsiedzi i ci, którzy przedtem widywali go jako żebraka, mówili: «Czyż to nie jest ten, który siedzi i żebrze?» Jedni twierdzili: «Tak, to jest ten», a inni przeczyli: «Nie, jest tylko do tamtego podobny». On zaś mówił: «To ja jestem». Zaprowadzili więc tego człowieka, niedawno jeszcze niewidomego, do faryzeuszów. A tego dnia, w którym Jezus uczynił błoto i otworzył mu oczy, był szabat. I znów faryzeusze pytali go o to, w jaki sposób przejrzał. Powiedział do nich: «Położył mi błoto na oczy, obmyłem się i widzę».  Niektórzy więc spośród faryzeuszów rzekli: «Człowiek ten nie jest od Boga, bo nie zachowuje szabatu». Inni powiedzieli: «Ale w jaki sposób człowiek grzeszny może czynić takie znaki?» I powstał wśród nich rozłam. Ponownie więc zwrócili się do niewidomego: «A ty, co o Nim mówisz, jako że ci otworzył oczy?» Odpowiedział: «To prorok».  Rzekli mu w odpowiedzi: «Cały urodziłeś się w grzechach, a nas pouczasz?» I wyrzucili go precz.  Jezus usłyszał, że wyrzucili go precz, i spotkawszy go, rzekł do niego: «Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?» On odpowiedział: «A któż to jest, Panie, abym w Niego uwierzył?» Rzekł do niego Jezus: «Jest nim Ten, którego widzisz i który mówi do ciebie». On zaś odpowiedział: «Wierzę, Panie!» i oddał Mu pokłon.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    19   MARCA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 20 marca, Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny, przeniesiona w tym roku z racji niedzieli Wielkiego Postu, porządek Mszy Świętych w kościele o godzinie 7.00 i 12.00 w katedrze o godzinie 18.00. 
  • w sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, a także XXXI rocznica utworzenia przez papieża Świętego Jana Pawła II Diecezji Elbląskiej.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów. 

            Nabożeństwo „Gorzkich żali” w każdą niedzielę godzinie 17.30, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 16.30 dla dzieci, o godzinie 17.30 dla dorosłych w kościele parafialnym. 

            Dzisiaj o godzinie 15.00 czwarte spotkanie dla narzeczonych w sali domu parafialnego, przy ul. Grunwaldzkiej 2.

            W ramach jałmużny postnej, która przeznaczona jest na cele charytatywne naszej parafii, będziemy mogli już dziś zaopatrzyć się w świece wielkanocne na stół świąteczny, a w przyszłą niedzielę 26 marca pojawi się  znana nam akcja pomocowa „jajko radości”.

            W niedzielę 26 marca rozpoczynamy nasze wielkopostne ćwiczenia duchowe. Godziny Mszy Świętych z naukami jak w każdą niedzielę, natomiast od 27 do 29 marca (poniedziałek, wtorek i środa) godziny Mszy Świętych z naukami:

  • w kościele: 7.00 i 12.00,
  • w katedrze 16.30 i 18.00;
  • spotkania dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 27 i we wtorek 28 w katedrze o godzinie 19.15.

Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty o Dary Ducha Świętego i o Miłosierdzie Boże dla naszej wspólnoty na czas rekolekcji.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Adrian Tchórz, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii oraz Aleksandra Oleksa, panna, zamieszkała na terenie parafii Świętego Józefa w Tczewie- zapowiedź II.

 Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.  

            W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krystyna Sikorska ” Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.