III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Słowa Ewangelii według Świętego Jana(J4, 5 – 15)

Jezus przybył do miasta samarytańskiego zwanego Sychar, w pobliżu pola, które dał Jakub synowi swemu, Józefowi. Było tam źródło Jakuba. Jezus zmęczony drogą siedział sobie przy źródle. Było to około szóstej godziny. Wówczas nadeszła kobieta z Samarii, aby zaczerpnąć wody. Jezus rzekł do niej: „Daj Mi pić!” Jego uczniowie bowiem udali się przedtem do miasta, by zakupić żywności. Na to rzekła do Niego Samarytanka: „Jakżeż Ty, będąc Żydem, prosisz mnie, Samarytankę, bym Ci dała się napić?” Żydzi bowiem i Samarytanie unikają się nawzajem. Jezus odpowiedział jej na to: „O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: „Daj Mi się napić”, to prosiłabyś Go, a dałby ci wody żywej”. Powiedziała do Niego kobieta: „Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest głęboka. Skądże więc weźmiesz wody żywej? Czy Ty jesteś większy od ojca naszego, Jakuba, który dał nam tę studnię, i on sam z niej pił, i jego synowie, i jego bydło?” W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: „Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu”. Rzekła do Niego kobieta: „Panie, daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    12   MARCA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w piątek, 17 marca, wspomnienie Świętego Patryka, biskupa, patrona Irlandii.
  • w sobotę, 18 marca, wspomnienie Świętego Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła

Nabożeństwo „Gorzkich żali” w każdą niedzielę godzinie 17.30 , nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godzinie 16.30 dla dzieci i o godzinie 17.30 dla dorosłych w kościele parafialnym.  W Wielkim Poście Msze Święte we wszystkie piątki będą odprawiane w kościele parafialnym. Msza Święta „W Godzinę Miłosierdzia” bez adoracji tylko z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i o potrzebne łaski dla naszej wspólnoty na czas rekolekcji.

Dzisiaj o godzinie 15.00 trzecie spotkanie dla narzeczonych w sali domu parafialnego, przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Wyjazd na czuwanie młodzieży dla zapisanych w piątek 17 marca o godzinie 18.30 przy kościele Świętego Andrzeja. Przypominamy o zgodach i wpłatach.

W dniach 17-26.07.2023r. (10 dni) parafia w Trumiejkach organizuje pielgrzymkę do Francji. W programie m.in. miejsca objawień Matki Bożej: Paryż, La Salette, Lourdes, Ametystowe Wybrzeże. Koszt pielgrzymki 3.980zł + 150€. Zainteresowanych szczegółowym programem prosimy o kontaktowanie się z ks. Mateuszem.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Adrian Tchórz, kawaler zamieszkały na terenie naszej parafii oraz Aleksandra Oleksa, panna, zamieszkała na terenie parafii Świętego Józefa w Tczewie- zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Stefan Grembowski ” Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00