II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 17, 1 – 9)

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!» Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    5 MARCA 2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• we wtorek, 7 marca, wspomnienie Świętych Męczennic Perpetuy i Felicyty;
  • w środę, 8 marca, wspomnienie Świętego Jana Bożego, zakonnika; Dzień Kobiet –  życzymy wszystkim Parafiankom, żeby spełniły się wszystkie Wasze marzenia, zadowolenia z siebie i wdzięczności otoczenia, dziękujemy Wam , że czynicie ten świat lepszym i piękniejszym. Niech Maryja Was prowadzi i wspiera. Szczęść Boże.
  • w czwartek, 9 marca, wspomnienie Świętej Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

Nabożeństwo „Gorzkich żali” w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kościele parafialnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16.30 dla dzieci i o godzinie 17.30 dla dorosłych w kościele parafialnym.  W Wielkim Poście Msze Święte we wszystkie piątki będą odprawiane w kościele parafialnym. Msza Święta w „Godzinę Miłosierdzia” bez adoracji tylko z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie odbędą się w dniach 26-29 marca br. (od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy) poprowadzi nasze ćwiczenia duchowe ksiądz kanonik Juliusz Czapiewski, proboszcz parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi w Barcianach dekanat Kętrzyn, Archidiecezja Warmińska.

Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj swoje spotkanie mają kandydaci do Bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

Dzisiaj o godzinie 15.00 drugie spotkanie dla narzeczonych w sali domu parafialnego, przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Nowe alby komunijne dla dzieci będą do odbioru już w piątek 10 marca w sali domu parafialnego w godzinach: 17.00-17.30.

Objazdowe Kino będzie u nas w sobotę 11 marca w sali PCKiS, filmy o tematyce dziecięcej i nie tylko, m.in. „Opiekun” na faktach o wstawiennictwie Świętego Józefa i „Wyrwa” i najnowszy polski thriller.

Zapraszamy młodzież do udziału w czuwaniu, które odbędzie się w Elblągu w piątek 17 marca br. o godzinie 18.40, powrót około godziny 3.00. Zapisy w zakrystii. Koszt: 20 zł.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Grzegorz Beksa, śp. Jadwiga Nader, śp. Zenon Duszyński i śp. Joanna Filipowicz.  ” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00