VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 5, 38 – 48)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    19 LUTEGO 2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• we wtorek, 21 lutego, wspomnienie świętego Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek, 23 lutego, wspomnienie świętego Polikarpa, biskupap i męczennika

Popielec w środę 22 lutego, porządek Mszy Świętych:

• 7.00 i 12.00 w kościele,
  • 16.30 i 18.00 w katedrze.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16.30 dla dzieci, o godzinie 17.30 dla dorosłych w kościele.

W Wielkim Poście Msze Święte we wszystkie piątki będą odprawiane w kościele. Po Mszy Świętej w „godzinę miłosierdzia” będzie tylko wystawienie Najświętszego Sakramentu bez adoracji ze względu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Nabożeństwo „Gorzkich żali” w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30 w kościele.

Msza Święta sprawowana o godzinie 13.00 powraca z katedry do kościoła od I Niedzieli Wielkiego Postu tzn. od 26 lutego.

Nauki przedmałżeńskie 26 lutego – 2 kwietnia w niedzielę o godzinie 15.00 w sali domu parafialnego, przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Wyjazd na czuwanie młodzieży do Elbląga 17.03.2023r. o godzinie 18.40, powrót około 3.00. Zapisy w zakrystii. Koszt:20 zł.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Kazimierz Domozych, śp. Zofia Kuczorska . ” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00