VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 5, 17 – 37)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    12    LUTEGO    2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• we wtorek, 14 lutego, wspomnienie Świętych Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, Patronów Europy;

Dnia 16 lutego mamy już „tłusty” czwartek, zbliża się powoli środa popielcowa (22 lutego) i Wielki Post. Kończy się karnawał i czas już na ostatki.

Dziś we wszystkich kościołach zbierane są datki w ramach Caritas Polska na pomoc dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Nasza wspólnota przekaże połowę niedzielnej tacy.

W piątek 17 lutego o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w salce, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Od 26 lutego do 2 kwietnia, co niedzielę o godz. 15.00 odbędą się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie w sali domu parafialnego, przy ul. Grunwaldzkiej 2.

PODSUMOWANIE  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ:

Kolęda w naszej parafii trwała od 27 grudnia do 7 lutego dokładnie 33 dni. Odwiedziliśmy około 1.900 rodzin  czyli ok. 63% parafii. Z wizytą chodziło trzech kapłanów i ministranci. Dziękujemy za złożone ofiary: z okazji kolędy – 45.500 zł. i ofiary na inwestycje  – 8.150 zł. Dziękujemy także w imieniu ministrantów za datki złożone do puszek jako podziękowanie za ich całoroczną służbę przy ołtarzu. Dziękujemy za cierpliwość i miłą atmosferę, za posiłki i podwożenie. Przepraszamy jeżeli kogoś pominęliśmy, nie było to zamierzone. Ministranci starali się zapukać do wszystkich drzwi. Przepraszamy my kapłani i przepraszają ministranci  jeżeli coś było niewłaściwego w naszym zachowaniu. Bóg zapłać za wspólnie spędzone chwile na modlitwie i rozmowie.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Bogusława Prusinowska.  ” Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00