V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 5, 13 – 16)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    5    LUTEGO    2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

•  w  poniedziałek, 6 lutego, wspomnienie Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
  • w piątek, 10 lutego, wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy (siostry świętego Benedykta);
  • w sobotę, 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Światowy Dzień Chorego;

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dziś spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godzinie 13.00 w katedrze.

Informacja dla rodziców dzieci komunijnych odnośnie zdjęcia miary na uszycie nowej alby, krawiec będzie w czwartek 9 lutego w godzinach 16.30-17.15 w salce domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 2. Należy przy mierzeniu wpłacić zaliczkę w wysokości -50 zł. (koszt całkowity alby – 170 zł.).

W środę 8 lutego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Z okazji Światowego Dnia Chorego w niedzielę 12 lutego na każdej Mszy Świętej udzielimy wszystkim potrzebującym Sakramentu Chorych.

PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ:

6  lutego – poniedziałek,

• 15.30: Kleczewo i Raniewo,
  • 14.00 Kowale i Pólko.

7 lutego – wtorek, 15.30:

• Os. O. Klimuszki: ul. Rumiankowa, Lawendowa, Miętowa, Fiołkowa, Różana i Klimuszki;
  • ul. Wąska, Reja, Wałowa, Rynek nr 3 i 4
  • ul. Sosnowa;
  • Julianowo Kolonia Gąski; oraz kolęda na zaproszenie (proszę podejść do zakrystii).

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Alicja Jędrzejczyk i śp. Włodzimierz Piórkowski.  ” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00