NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 3, 13 – 17)

Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć od niego chrzest. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: „To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?” Jezus mu odpowiedział: „Ustąp teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe”. Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Niego. A oto głos z nieba mówił: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    8    STYCZNIA    2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w czwartek, 13 stycznia, wspomnienie świętego Hilarego, biskupa i doktora Kościoła;

Dziękuję wspólnotom i grupom modlitewnym naszej parafii za wspólne przygotowanie spotkania z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Bóg zapłać. Dziękuję za udział wszystkim parafianom i gościom w „Orszaku Trzech Króli”, a także dziękuję za pomoc w organizacji tego wydarzenia : UMiG Prabuty z P. Burmistrzem, PCKiS z P. Dyrektorem, Prabuckiej MOSP, Ośrodkowi Jeździeckiemu z Julianowa, wszystkim ofiarodawcom ciasta, Restauracji „Malibu”; scholi dziecięcej, naszym grupom: Akcji Katolickiej, Odnowie w Duchu Św. Parafialnemu Zespołowi Caritas, Rycerzom Kolumba, Żywemu Różańcowi oraz anonimowym darczyńcom i pomocnikom. Bóg zapłać.

Odwiedziny chorych w domach w piątek 13 stycznia.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w niedzielę 15 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w katedrze.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

9 stycznia – poniedziałek, 15.30:

• ul. Zamkowa 1a-21;
  • ul. Kwidzyńska 27 – 6;
  • ul. Czarnieckiego 11-2
  • ul. Grunwaldzka 21-3.

10 stycznia – wtorek, 15.30:

• ul. Pl. Kościuszki blok nr 2
  • ul. Warszawska 1 i 3;
  • ul. Orzeszkowa 8-2
  • ul. Szkolna
  • ul. Warszawska 4-14;
  • ul. Legionów 16-2 i blok nr 9.

11 stycznia – środa, 15.30:

• ul. Warszawska 5 (7,11,13,15,17,21,23,25) 27;
  • ul. Daszyńskiego 31-12 i 1a,b,c,d.

12  stycznia – czwartek, 15.30:

• ul. Łąkowa 31-1; ul. Polna 2 (ul. Działkowa i ul. Kwiatowa) 40;
  • ul. Ogrodowa 11 i 13.

13 stycznia, piątek, 15.30:

• ul. Ogrodowa 1-12 (parzyste i nieparzyste);
  • blok 14 i 16;
  • ul. Kisielicka 90-33.

14 stycznia – sobota, 9.00:

• Laskowice: Kolonia + Orkusz; Wieś.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Józef Gadecki, śp. Regina Ulatowska, śp. Alina Piotrowska, śp. Edward Zaleśkiewicz i śp. Irena Cylc. ” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.