UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01.01.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza(Łk 2, 16 – 21)

Pasterze pospiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    1    STYCZNIA    2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w piątek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy Świętych: 7.00, 9.00, 11.00 później Orszak Trzech Króli, nie ma Mszy Świętej o godzinie 13.00 intencja przeniesiona na godzinę 11.00 oraz 18.00, wszystkie Msze Święte w kościele parafialnym, przemarsz do Szopki Betlejemskiej pod katedrę i tam świętowanie, prosimy o pomoc, o upieczenie ciasta i ofiarowanie go na orszak;
  • w niedzielę, 8 stycznia, Święto Chrztu Pańskiego.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kancelaria parafialna czynna w czasie kolędy w poniedziałki i środy w godzinach: 15.00-17.00, w soboty w godzinach: 9.00-12.00.

Spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot i grup modlitewnych we wtorek 3 stycznia o godzinie 17.00 w sali PCKiS.

W czasie wizyty duszpasterskiej nie ma Mszy Świętych w piątki w „godzinę miłosierdzia” o 15.00 ani wystawienia Najświętszego Sakramentu.

Odwiedziny chorych w domach zostaje przeniesione z I piątku 6 stycznia ze względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego na piątek 13 stycznia.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

2 stycznia – poniedziałek, 15.30: ul. Prusa blok nr 5; ul. Kopernika 3, 7 i blok nr 1; ul. Rynek cały blok.

4 stycznia – środa, 15.30: ul. Jagotty 4,8 i blok nr 18; ul. Barczewskiego  1-13 + ul. Długa 2-21; ul. Mickiewicza 3-12 + ul. Reymonta 3,5 i 7.

5 stycznia – czwartek, 15.30: ul. Kraszewskiego blok nr 2; blok nr 4; blok 6 i 7.

7 stycznia – sobota, 9.00: Sypanica: Kolonia; Wieś + Kałdynia.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Papież Benedykt XVI, śp. Barbara Siecińska, śp. Rafał Ścibak, śp. Elżbieta Nawalaniec i śp. Wiesław Sochacki. ” Wieczny odpoczynek racz im dać panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00