III NIEDZIELA ADWENTU GAUDATE – 11.12.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 11,2- 11)

Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?”. Jezus im odpowiedział: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”. Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: „Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     11    GRUDNIA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

– we wtorek, 13 grudnia, wspomnienie Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy;

w Środę, 14 grudnia, wspomnienie Świętego Jana od Krzyża, karmelity, kapłana i doktora Kościoła;

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza dr Sławomira Małkowskiego, którego proszę o poprowadzenie naszych ćwiczeń duchowych. Będą one naszym bezpośrednim przygotowaniem do Świąt Narodzenia Pańskiego.

Dziś III Niedziela Adwentu nazywana „Gaudete” czyli radości z rychłego przyjścia Chrystusa na ziemię i z daru odkupienia.

Plan rekolekcji: poniedziałek, wtorek i środę: w kościele o godzinie 7.00 i 12.00; w katedrze o godzinie 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Spowiedź święta około 30 minut przed każdą Mszą Świętą

Mszy Świętej Roratniej nie będą miały dzieci w czwartek 15 grudnia.

Podobnie i kancelaria parafialna nie będzie czynna w sobotę 17 grudnia ze względu na odbywające się rekolekcje w naszym dekanacie i udział kapłanów w spowiedziach. Przepraszamy za utrudnienia.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00