II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 3,1 – 12)

W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka Izajasza, gdy mówi: „Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!” Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: „Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     04    GRUDNIA    2022

            W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa;
  • w środę, 7 grudnia, wspomnienie Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, w kościele parafialnym o godzinie 12.00 Msza Święta w „godzinę łaski”;

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

„Bombka radości” dziś do odebrania, realizacja do środy 14 grudnia.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza serdecznie w najbliższy wtorek 6 grudnia na godzinę 19.00 do salki na spotkanie

Rekolekcje Adwentowe już za tydzień. Proszę wszystkich o modlitwę wstawienniczą za księdza rekolekcjonistę i o potrzebne łaski od Pana Boga dla naszej wspólnoty parafialnej przez wstawiennictwo Maryi.

Plan rekolekcji: w niedzielę Msze Święte z nauką: w kościele o godzinie 7.00 i 18.00; w katedrze o godzinie 9.00, 11.00 (z udziałem dzieci) i 13.00. W poniedziałek, wtorek i środę: w kościele o godzinie 7.00 i 12.00; w katedrze o godzinie 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Spowiedź Święta około 30 min. przed każdą Mszą Świętą

Msze Święte Roratnie dla wszystkich od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00 z wyjątkiem środy o godzinie 18.00 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krystyna Wacławska. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.