I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022r

 

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 24, 37 – 44)

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, że przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

 Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     27    LISTOPADA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w środę, 30 listopada, święto Świętego Andrzeja Apostoła, współpatrona naszej parafii i patrona kościoła parafialnego, wszystkie Msze Święte będą odprawione w kościele, suma odpustowa o godzinie 18.00;
  • w sobotę, 3 grudnia, wspomnienie Świetego Franciszka Ksawerego, kapłana, patrona misjonarzy katolickich;

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo Wypominkowe kończymy w środę 30 listopada.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś  po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Rozpoczynamy  Rekolekcje Adwentowe, odbędą się one w dniach 11-14 grudnia (od III Niedzieli Adwentu do środy) poprowadzi je ks. dr Sławomir Małkowski, proboszcz z parafii  Świętego Jerzego w Tychnowach.

Msze Święte Roratnie dla wszystkich od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00, z wyjątkiem środy o godzinie 18.00 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i Komunii Świętej. W I piątek, 2 grudnia od godziny 9.00 odwiedziny chorych w domach, z wyjątkiem chorych, których odwiedza ksiądz proboszcz (wizyta odbędzie się w innym terminie).

W przyszłą niedzielę 4 grudnia miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzieci odbiorą swoje buty z rąk świętego Mikołaja w niedzielę 4 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

„Bombka radości” akcja charytatywna Parafialnego Zespołu Caritas już w niedzielę 4 grudnia. Wspieramy seniorów, osoby samotne oraz inwalidów. Realizacja do środy 14 grudnia (zakończenie rekolekcji).

Zapisy na wyjazd do Torunia (dnia 3 grudnia) na uroczystości Radia Maryja u p. Heleny Niczyporuk i p. Racheli Wyszyńskiej.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Beata Smolińska. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.