XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 23, 35 – 43)

Gdy ukrzyżowano Jezusa, lud stał i patrzył. Lecz członkowie Wysokiej Rady drwiąco mówili: ”Innych wybawiał, niechże teraz siebie wybawi, jeśli On jest Mesjaszem, Wybrańcem Bożym”. Szydzili z Niego i żołnierze; podchodzili do Niego i podawali Mu ocet, mówiąc: ”Jeśli Ty jesteś królem żydowskim, wybaw sam siebie”. Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: ”To jest król żydowski”. Jeden ze złoczyńców, których tam powieszono, urągał Mu: ”Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas”. Lecz drugi, karcąc go, rzekł: ”Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił”. I dodał: ”Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”. Jezus mu odpowiedział: ”Zaprawdę powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     20    LISTOPADA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny;
  • we wtorek, 22 listopada, wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  • w czwartek, 24 listopada, wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy;
  • w piątek, 25 listopada, wspomnienie świetej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo Wypominkowe codziennie o godzinie 17.30.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00.

Dziś w katedrze o godzinie 19.00 wystąpi Zespół „Nadzieja” z parafii świetej Jadwigi z Czernina. Serdecznie zapraszamy.

Od przyszłej niedzieli 27 listopada rozpoczyna się Adwent, okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za tydzień w niedzielę 27 listopada po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Dzieci naszej parafii od lat 2 do III klasy podstawówki w niedzielę 27 listopada przynoszą do katedry czystego i podpisanego buta.

Zapisy na wyjazd do Torunia (dnia 3 grudnia) na uroczystości Radia Maryja u p. Heleny Niczyporuk i p. Racheli Wyszyńskiej.

12 listopada w restauracji Malibu odbył się kolejny Andrzejkowy Bal Charytatywny zorganizowany przez parafialny oddział Akcji Katolickiej we współpracy z księdzem Proboszczem. Podczas balu odbyło się losowanie roweru, oraz została przeprowadzona aukcja wielu atrakcyjnych przedmiotów i voucherów. Udało się zebrać środki w wysokości 12 280 zł., które zostaną przekazane naszej 2,5 letniej parafiance Tosi, która jest w trakcie leczenia guza głowy. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy przekazali fanty i vouchery, upiekli ciasta; restauracji Malibu za smaczne potrawy, DJ- owi za zapewnienie dobrej muzyki i zabawy, oraz wszystkim uczestnikom balu za ich hojność, życzliwość i stworzenie wspaniałej atmosfery. Po raz kolejny pokazaliście Wasze dobre serca, oraz to, ze los innych nie jest Wam obojętny. Bardzo serdecznie dziękujemy.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.