XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 21, 5 – 19)

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: ”Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”. Zapytali Go: ”Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”. Jezus odpowiedział: ”Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „Ja jestem” oraz „nadszedł czas”. Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec”. Wtedy mówił do nich: ”Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie. Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     13    LISTOPADA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w środę, 16 listopada, wspomnienie Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
  • w czwartek, 17 listopada, wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • w piątek, 18 listopada, wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • w niedzielę, 20 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo Wypominkowe codziennie o godzinie 17.30.

PCKiS zaprasza na „Muzyczne zaduszki” w wykonaniu prabuckich wokalistów i instrumentalistów dziś o godzinie 16.00 w sali widowiskowej (Bis – Litanii Miast).

Czuwanie Młodzieży w Kwidzynie w parafii Miłosierdzia Bożego w piątek 18 listopada o godzinie 19.30. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Koszt 10 zł.

W ramach Święta Niepodległości również PCKiS zaprasza na koncert Zespołu „Zdążyć przed północą” w sali widowiskowej w sobotę 19 listopada o godzinie 16.00.

Zespół „Nadzieja” z parafii świętej Jadwigi z Czernina wystąpi w naszej katedrze w niedzielę 20 listopada o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 20 listopada po Mszy Świętej o godzinie 13.00.

Wyjazd do Torunia na uroczystość 31 rocznicy powstania Radia Maryja w dniu 3 grudnia o godzinie 7.00. Zapisy u p. Heleny Niczyporuk i p. Racheli Wyszyńskiej.

 Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Mieczysław Maluchnik i śp. Andrzej Cierliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.