XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 20, 27 – 38)

Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: ”Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: „Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat weźmie wdowę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu”. Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i umarł bezdzietnie. Wziął ją drugi, a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. W końcu umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę”. Jezus im odpowiedział: ”Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani są za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzaku, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”.

 Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     6    LISTOPADA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w środę, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Większej na Lateranie, pierwszej siedziby papieży i kurii rzymskiej;
  • w czwartek, 10 listopada, wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • w piątek, 11 listopada, wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa;
  • w sobotę, 12 listopada, wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Witamy w naszej parafii przedstawicieli WSD w Elblągu w osobach ojca duchownego ks. dr hab. Krzysztofa Bielawnego i kleryka. Po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzać kalendarze seminaryjne na 2023 rok.

Nabożeństwo Wypominkowe codziennie o godzinie 17.30.

W poniedziałek 7 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Litania Miast odbyła się we wtorek 1 listopada o godzinie 19.00, jeszcze raz chciałbym podziękować wykonawcom grupie instrumentalnej z p. Andrzejem Mosiejczykiem i wokalnej z ks. Mateuszem. Szczególne podziękowania p. Łukaszowi Olszewskiemu z Prabuckim Centrum Kultury i Sportu za nagłośnienie i iluminację katedry.

Narodowe Święto Niepodległości (104) w piątek 11 listopada. Program:

  • 12.30 uroczystości okolicznościowe przy Pomniku Pamięci na ul. Kwidzyńskiej,
  • o godzinie 13.00 uroczysta Msza Święta w katedrze,
  • o godzinie 14.15 złożenie kwiatów przy pomniku na cmentarzu komunalnym.

Zapraszamy w imieniu Burmistrza i Rady Miasta Prabuty.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza serdecznie w najbliższy wtorek 8 listopada na godzinę 19.00 do salki parafialnej na spotkanie.

  Czuwanie Młodzieży, tym razem w Kwidzynie, w piątek 18 listopada o godzinie 19.30 w parafii Miłosierdzia Bożego. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Koszt 10 zł.

Wyjazd do Torunia na uroczystość 31 rocznicy powstania Radia Maryja w dniu 3 grudnia o godzinie 7.00. Zapisy u p. Heleny Niczyporuk i p. Racheli Wyszyńskiej.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ryszard Fedoruk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.