XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 19, 1 – 10)

Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”. Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE    30   PAŹDZIERNIKA  2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• we wtorek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek Mszy Świętych:

• w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 18.00,
  • w katedrze o godzinie 9.00,
  • w kaplicy na cmentarzu przy ul. Parkowej o godzinie 11.00,
  • procesja na cmentarzu przy ul. Parkowej o godzinie 10.30,
  • na cmentarzu przy ul. Daszyńskiego o godzinie 12.30,
  • zapraszamy także do katedry na godzinę 19.00 na Litanie Miast;
  • w środę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,

Porządek Mszy Świętych: w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 12.00,

w katedrze o godzinie 18.00;

• w piątek, 4 listopada, wspomnienie świetego Karola Boromeusza, kardynała, arcybiskupa i tercjarza franciszkańskiego;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Poświęcenie nowych pomników (nagrobków) dziś o godzinie 15.00 i we wtorek 1 listopada bezpośrednio po Mszy Świętej

Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych pod zwykłymi warunkami; dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej – jeden raz na dzień.

Nabożeństwo Wypominkowe za zmarłych codziennie przez cały miesiąc listopad o godzinie 17.30 (początek 1 listopada).

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada. W I piątek 4 listopada odwiedziny chorych w domach od godziny 9.00. Zachęcamy do odprawiana nabożeństw dziewięciu I piątków miesiąca jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusa i pięciu I sobót miesiąca jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

W niedzielę 6 listopada będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, będą rozprowadzali kalendarze seminaryjne na 2023 rok.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Anna Orlańczyk , śp. Leonard Traczewski. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa w godzinach 15.00-17.00