XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 18, 9 – 14)

Jezus opowiedział niektórym, co dufni byli w siebie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: „Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”.

 Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     23    PAŹDZIERNIKA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 24 października, wspomnienie Świętego Antoniego Marii Clareta, biskupa;
  • w piątek, 28 października, święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17.30 w katedrze. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30 w katedrze.

Witamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza ze Zgromadzenia Misjonarzy  OO. Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojciec  po każdej Mszy Świętej będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na rok 2023.

Dziś spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania na Mszy Świętej o godzinie 13.00, a później zapisy.

Ogłaszamy nabór do naszego chóru parafialnego. Próby w czwartki o godzinie 18.45 w salce domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Panowie Organista i Kościelny rozpoczynają roznoszenie po domach poświęconych opłatków na stół wigilijny.

Litania Miast, która zawsze pomagała nam zobaczyć głębszą perspektywę Uroczystości Wszystkich Świętych po dwóch latach przerwy powraca. Zapraszamy wszystkich do katedry we wtorek 1 listopada  na godzinę 19.00 niech połączy nas modlitwa i wspominanie.

Nasza parafia wzbogaciła się o kolejne relikwie. Obok relikwii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona naszej wspólnoty, od dziś mamy relikwie Świętego Jana Pawła II, papieża który w 1983 roku erygował w Prabutach Pomezańską Kapitułę Konkatedralną. Zostaną  zainstalowane w katedrze na Mszy Świętej o godzinie 9.00.

Koperty z kartkami na Wypominki (Zaduszki) są do zabrania ze stolika przy wyjściu ze świątyni. Prosimy o czytelne ich wypisanie.

Zapisane kartki możemy składać na tacę lub w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ryszard Pacocha, śp. Bolesław Żygadło, śp. Leokadia Badzińska i śp. Eliasz Kapusta.” Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.