XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022r

Biuletyn Parafialny – Parafia Św. Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 18, 1 – 8)

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: „W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani się z ludźmi nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”. I Pan dodał: „Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”.

 Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     16    PAŹDZIERNIKA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek, 18 października , święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, Dzień Pracowników Ochrony Zdrowia: kierujemy słowa podziękowania za Wasz codzienny wysiłek i poświęcenie w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej służby na rzecz drugiego człowieka;
  • w środę, 19 października, wspomnienie błogosławionego Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
  • w czwartek, 20 października, wspomnienie świętego Jana Kantego, patrona profesorów i studentów, a także Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie;
  • w sobotę, 22 października, wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża, patrona rodziny, życia.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17.30 w katedrze. Dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30 w katedrze.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  składamy wszystkim nauczycielom, pedagogom, katechetom i pracownikom administracji wyrazy uznania za trud kształcenia, opiekę i wychowanie, dużo inspiracji, motywacji, a przede wszystkim zdrowia i sił do podejmowania kolejnych wyzwań. Szczęść Boże.

Ogłaszamy nabór do naszego chóru parafialnego. Próby w czwartki o godzinie 18.45 w salce domu parafialnego (ul. Grunwaldzkiej 2).

Dzień Misyjny za tydzień w niedzielę 23 października. Naszą wspólnotę parafialną  odwiedzi misjonarz ze Zgromadzenia OO. Oblatów Najświętszej Marii Panny. Po każdej Mszy Świętej będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na 2023 rok.

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania za tydzień w niedzielę 23 października w katedrze o godzinie 13.00 Msza Święta, później katecheza.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.