XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022r

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 17, 11 – 19)

Stało się, że Jezus zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: „Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami”. Na ich widok rzekł do nich: „Idźcie, pokażcie się kapłanom”. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: „Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec”. Do niego zaś rzekł: „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE    09   PAŹDZIERNIKA  2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek, 11 października, wspomnienie świętego Jana XXIII, papieża;
  • środę, 12 października, wspomnienie błogosławionego Jana Beyzyma, kapłana, misjonarza trędowatych;
  • w czwartek, 13 października, wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana, założyciela zakonów bezhabitowych;
  • w piątek, 14 października, wspomnienie świętej Małgorzaty Marii Alacoque, wizjonerki Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę, 15 października, wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, karmelitanki, dziewicy i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Ostatnie nabożeństwo fatimskie w czwartek 13 października; o godzinie 18.00 Msza Święta, później różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. Dlatego też w tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego przed Mszą Świętą wieczorną.

XIX Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej odbędzie się w Suszu w parafii świętego Antoniego Padewskiego, w piątek 14 października (zapisy i szczegóły w zakrystii).

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę 16 października po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00. (Przypominamy o kartkach z imieniem i nazwiskiem oraz informacją o chrzcie świętym dziecka).

W tym roku nasz oddział parafialny Akcji Katolickiej chce zaprosić wszystkich chętnych do udziału w charytatywnym balu „Andrzejkowym” w dniu 12 listopada o godzinie 19.00 w restauracji „Malibu”. Koszt od osoby/130 zł. (od pary 260 zł), podczas balu aukcje, fanty, loterie i zbiórki. Kontakt: Andrzej Słowiński tel. 668 398 853

            Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Walentyna Szczypior, śp. Andrzej Orzechowski, śp. Stanisław Pytlarczyk. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.