XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022r

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza – (Łk 17, 5 – 10)

Apostołowie prosili Pana: „Przymnóż nam wiary». Pan rzekł: „Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     02    PAŹDZIERNIKA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek, 04 października , wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu;
  • w środę, 05 października, wspomnienie świętej S. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • w piątek, 07 października, wspomnienie NMP Różańcowej.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i czytanką codziennie o godzinie 17.30 w katedrze z wyjątkiem niedzieli – w kościele parafialnym. Wszystkie dzieci razem z komunijnymi mają swój różaniec we wtorki i czwartki o godzinie 16.30 w katedrze.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca października. W I piątek 7 października od godziny 9.00 odwiedziny chorych w domach.

Wybór Polaka na papieża był wielkim wydarzeniem na całym świecie, ale szczególnie w Polsce. Za tydzień w niedzielę 9 października będziemy obchodzili kolejny już XXII Dzień Papieski. Część ofiar z tacy przeznaczymy na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Dziękuję Rycerzom Kolumba za odnowienie (konserwację i pomalowanie) wszystkich drzwi zewnętrznych w katedrze. Bóg zapłać.

Ogłaszamy nabór do naszego chóru parafialnego. Próby w każdy czwartek w sali domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 2 o godzinie 18.45. Zapraszamy chętnych.

Kolejne Czuwanie Młodzieży odbędzie się w piątek 14 października w parafii świętego Antoniego w Suszu. Zapraszamy do udziału. Zapisy i informacje w zakrystii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jan Klejnowski, śp. Jan Kokowicz i śp. Biskup Jan Styrna (Biskup Elbląski w latach 2003-2014). „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.