XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022r

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 16, 19-31)

Jezus powiedział do faryzeuszów: ”Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać”. Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”. Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają”. Tamten odrzekł: „Nie, ojcze Abrahamie, lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą”. Odpowiedział mu: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE     25    WRZEŚNIA    2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego A Paulo, prezbitera;
  •  środę, 28 września, wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
  • w czwartek, 29 września, Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • w piątek, 30 września, wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w sobotę, 1 października, wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Dzisiaj w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem obchodzimy w Kościele na całym świecie Dzień Migranta i Uchodźcy.

            W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po porannej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 9.00, a później Msza Święta dla wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży Świętej Kingi.

Nabożeństwo Różańcowe rozpoczynamy w sobotę 1 października i zapraszamy codziennie na godzinę 17.30 do katedry, a w niedzielę do kościoła parafialnego.

Dnia 1 października odbędzie się akcja zbiórki elektrośmieci. Będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można złożyć na podwórzu przy plebanii ul. Warszawska 19 w czwartek 29 i piątek 30 września. Dochód jest przeznaczony  na misje.

W przyszłą niedzielę 2 października przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jan Kleban, śp. Krystyna Dulska – Sobolewska i śp. Lilianna Szymańska „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.