XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022r

 

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 16, 1-13):

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: „Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą”. Na to rządca rzekł sam do siebie: „Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu”. Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: „Ile jesteś winien mojemu panu?”. Ten odpowiedział: „Sto beczek oliwy”. On mu rzekł: „Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt”. Następnie pytał drugiego: „A ty, ile jesteś winien?”. Ten odrzekł: „Sto korcy pszenicy”. Mówi mu: „Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt”. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światła. Ja także wam powiadam: „Zyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków. Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze? Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   18 WRZEŚNIA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek, 20 września, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy;
  • w środę, 21 września, święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
  • w piątek, 23 września, wspomnienie świętego ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera;

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Dziś pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

            Przypominamy o głosowaniu do 18 września na projekt obywatelski www.prabuty.budzet-obywatelski.org – pozycja nr 4.

Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i środy od godziny 15.00 do godziny 17.00 i w soboty w godzinach od 9.00 do 12.00.

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zofię Sobieraj „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.