XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022r

 

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   19   CZERWCA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 1 sierpnia, wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora kościoła;
  • w czwartek, 4 sierpnia, wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, kapłana;
  • w piątek, 5 sierpnia, wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Większej  Najświętszej Marii Panny – di Santa Maria Maggiore;
  • w sobotę, 6 sierpnia, Święto przemienienia Pańskiego;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. W sobotę 6 sierpnia po poranne Mszy Świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 9.00. Później Msza Święta w intencji Róży Różańcowej pod wezwaniem Świętej Anny.

W przyszłą niedzielę, 7 sierpnia, przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków ufundowało dla parafii obraz Matki Bożej Kaźmierzeckiej w sierpniu 2019 roku. W roku 2020 pod Gdańskiem znaleziono medalik z Jej podobizną z 1857 roku. Nasze stowarzyszenie zabiega o odtworzenie i ponowne wybicie tego medalika, ale potrzebują wsparcia tej inicjatywy. Wychodząc z kościoła możemy wziąć informator z krótką historią i numerem konta bankowego Prabuckiego Stowarzyszenia Kresowiaków, gdzie będzie można wpłacić na medalik. Osobiście obiecałem, że z parafialnych ofiar zrobimy ramy do obrazu Matki Bożej. Pandemia wszystko opóźniła, ale ramy są już robione u rzeźbiarza. Dlatego też taca z przyszłej niedzieli, 6 sierpnia, jest przeznaczona na ten cel tzn. na ramy i na medalik. Chcemy zdążyć na 15 sierpnia na święto Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej albo będziemy kontynuowali do 8 września na święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzej Wyruch, „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.