Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022r

+Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J J 16, 12-15 )

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   12 CZERWCA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek, 13 czerwca, wspomnienie świętego Antoniego z Padwy;
  • we wtorek, 14 czerwca, wspomnienie błogosławionego Michała Kozala;
  • w czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

Porządek Mszy Świętej w „Boże Ciało”:

w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i (nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30) 18.00,

w katedrze o godzinie 9.00  i 11.00 potem  procesja do czterech ołtarzy (1. przy fontannie – sklep pepco ul. Rynek, 2. przy UMiG ul. Kwidzyńska – pomnik pamięci, 3. przy Figurze Matki Bożej ul. Warszawska i 4. przy kościele parafialnym św. Andrzeja Ap.);

• w piątek, 17 czerwca, wspomnienie  świętego Brata Albert Chmielowskiego, zakonnika;

Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek 13 czerwca. Przepraszamy za utrudnienia.

Msze Święte „Białego Tygodnia” od poniedziałku 13 czerwca do piątku 17 czerwca będą odprawiane godzinie 16.30 z wyjątkiem Uroczystości Bożego Ciała, która będzie odprawiona o godzinie 11.00.

Nabożeństwa do Serca Jezusowego i Msze Święte wieczorne wracają do katedry od poniedziałku 13 czerwca.

Drugie nabożeństwo fatimskie w tym roku, w poniedziałek 13 czerwca, Msza Święta o godzinie 18.00 w katedrze, a później różaniec z procesją do kościoła parafialnego.

Spotkanie informacyjne dla wszystkich, którzy chcą się udać z pielgrzymką do Ziemi Świętej w dniach 14-21 września bieżącego roku we wtorek 14 czerwca o godzinie 19.00 w salce domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 2.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
śp. Stanisława Antolak-Maciąg i śp. Wanda Gurzyńska.
„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12