Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022r

+Słowa Ewangelii według Świętego Jana  (J 14, 15-16. 23b-26)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze. Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   05   CZERWCA   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek, 6 czerwca, Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła; 23 rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu;
  • w środę, 8 czerwca, wspomnienie świętej Jadwigi Królowej;
  • w czwartek, 9 czerwca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę, 11 czerwca, wspomnienie  świętego Barnaby, ucznia Apostołów;
  • w niedzielę, 12  czerwca, Uroczystość  Trójcy Świętej.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświetszego Sakramentu.

Sakrament bierzmowania w niedzielę 29 maja z rąk biskupa Wojciecha Skibickiego przyjęło 127 osób. Bogu niech będą dzięki.

Ze względu na przygotowania do Uroczystości I Komunii Świętej w tym tygodniu (6-11 czerwca) wszystkie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa (z wyjątkiem piątku, 10 czerwca – nabożeństwa nie będzie ze względu na I Spowiedź Świętą dzieci) .
Msze Święte (poranne, wieczorne i pogrzebowe) będą sprawowane w kościele parafialnym. W niedzielę 12 czerwca porządek Mszy Świętych o godzinie 7.00, 9.00 (nie ma o godzinie 11.00), 13.00 i 18.00 w kościele parafialnym ze względu na rozpoczęty „Biały Tydzień”. Uroczystość Komunijna w naszej parafii odbędzie się w sobotę 11 czerwca w dwóch grupach.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek 6 czerwca 15.00 – 16.30. Przepraszamy za utrudnienia.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 14-21 września tego roku. Szczegóły z księdzem proboszczem. Program wyjazdu w zakrystii.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Damian Grabara, kawaler zamieszkały na terenie naszej parafii oraz Martyna Lorkowska, panna, zamieszkała na terenie parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie- zapowiedź II.

Marcin Łukasz Mróz, kawaler, zamieszkały na terenie parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Nebrowie Wielkim oraz Aleksandra Anna Młotkowska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii- zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:  śp. Iwona Kucharska, śp. Zbigniew Pawłowski, śp. Bronisław Duch i śp. Feliksa Kwiatkowska. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12