VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 22.05.2022r

+Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 14, 23-29)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   22   Maja   2022

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w czwartek, 26 maja, wspomnienie świętego Filipa Nereusza, kapłana;
  • w sobotę 28 maja, wspomnienie błogosławionego kardardynała Stefana Wyszyńskiego, biskupa;
  • w niedzielę, 29 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziś spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 11.00 w katedrze.

W przyszłą niedzielę 29.05. o godzinie 18.00 w katedrze odbędzie się uroczysta Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania, której przewodniczyć będzie biskup Wojciech Skibicki. Ze względu na dużą grupę kandydatów i towarzyszącym im rodzinom, prosimy aby w miarę możliwości uczestniczyć w Mszy Świętej  sprawowanej o wcześniejszej godzinie.

Burmistrz MiG Prabuty informuje, że powstała Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB), która zobowiązuje wszystkich właścicieli i  zarządców budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz niemieszkalnych do złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła do mocy 1 MW i spalania paliw. Deklarację można składać przez internet zone.gunb.gov.pl lub w formie papierowej (druki do pobrania w biurze Obsługi Ludności UMiG Prabuty) do 30 czerwca br. jeżeli dotyczy obiektów wybudowanych przed 1 lipca 2021 r., nowo powstałe budynki w ciągu 14 dni od odbioru. Więcej informacji: gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjności-budynków. Katalog urządzeń: sieć ciepłownicza, kotły na paliwo stałe (węgiel, drewno, pellet, biomasa), kominek, koza, piec kaflowy, kuchnie węglowe, kocioł grzewczy (gazowy, bojler, podgrzewacz gazowy, kominek gazowy), kocioł olejowy, pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne, kolektor słoneczny do ciepłej wody lub z funkcją wspomagania ogrzewania. Nie zgłasza się paneli fotowoltaicznych i wiatraków. Jest to obowiązek nie prawo, więc grozi sankcja czyli kara do 5 tys. zł. za niezłożenie deklaracji.

Nigdy o tym nie mówiłem. Od kilku lat doświadczamy dewastacji na terenie parafialnym, wokół świątyń oraz na plebaniach. Dotyczą niszczenia i kradzieży architektury zielonej (krzewów, kwiatów), niszczenie domofonów oraz zamków i klamek drzwiowych, wyginanie bram wjazdowych i furtek, zrywanie napisów, a także szkody na samochodach nie tylko księży  ich  zarysowywanie po lakierze czy przebijanie opon. Doszła jeszcze jedna w miniony wtorek między godziną 15.00 a 16.00 a mianowicie sprofanowano Krzyż Święty wraz z figurą Pana Jezusa, a dokładnie Jego stóp w kruchcie kościoła parafialnego. Został podpalony. Na całe szczęście, że zostało to odkryte bardzo szybko i nie spłonęła nam wieża czy cała świątynia. Sprawcą okazała się osoba mieszkająca w Prabutach , osoba w jakimś stopniu upośledzona psychicznie więc nie żądałem jej ukarania, wycofałem akt oskarżenia. Czeka nas chyba montaż monitoringu oraz większa czujność i wrażliwość o co proszę wszystkich parafian.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Mateusz Bełz oraz Patrycja Andżelika Bełz, oboje związani cywilnie i zamieszkali na terenie naszej parafii –  zapowiedź II.

Patryk Szurgot, kawaler oraz Paulina Kościelecka, panna,  oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź II.

Wojciech Andrzejewski, kawaler, oraz Wioleta Barbara Murawska, panna, , oboje zamieszkali na terenie naszej parafii –zapowiedź II.

Marcin Mariusz Karczewski, kawaler oraz Katarzyna Rogozińska, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii- zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Tadeusz Czerwiński, śp. Halina Gałkowska, śp. Weronika Czyż.  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12