V NIEDZIELA WIELKANOCY – 15.05.2022r

+Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 13, 31-33a. 34-35)

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.

Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   15   Maja   2022

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• w poniedziałek, 16 Maja –  Święto Andrzeja Boboli, Prezbitera i męczennika, Patrona Polski;
  • w wtorek 17 Maja – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Elblągu
  • w środę 18 Maja – 102 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej Loretańskiej, codziennie o godzinie 17.30 (w niedzielę w kościele parafialnym).

Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w niedzielę 22 maja po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 11.00.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Mateusz Bełz, związany cywilnie, zamieszkały w  Parafii Świętego Wojciecha w Prabutach oraz Patrycja Andżelika Bełz, zamieszkała w Parafii Św. Wojciecha w Prabutach – zapowiedź I

Patryk Szurgot, kawaler zamieszkały w Parafii Świętego Wojciecha w Prabutach oraz Paulina Kościelecka, panna, zamieszkała w Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach – zapowiedź  I

Wojciech Andrzejewski, kawaler, zamieszkały w  Parafii Świętego Wojciecha w Prabutach oraz Wioleta Barbara Murawska, panna, , zamieszkała w Parafii Świętego Wojciecha w Prabutach – zapowiedź I

Kamil Jarosiński, kawaler, zamieszkały  w Parafii Świętego Wojciecha w Prabutach oraz Kamila Gapa, panna, zam. w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Redakach – zapowiedź II

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Mieczysława Kozakiewicz, śp. Stanisław Wojtysiak,  śp. Henryk Widawski i śp. Leonard Rożniak.  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12