UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 10.04.2022r.

+Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.

Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   17   KWIETNIA   2022

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• jutro II dzień świąteczny, PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (18 kwietnia) Msze Święte rozpoczynamy od godziny 7.00, porządek jak w każdą niedzielę, taca przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Dziękuję braciom z Zakonu Rycerzy Kolumba za wystrojenie katedry, zrobienie grobu i ciemnicy oraz udział w procesji rezurekcyjnej.

Dziękuję za przygotowanie i przeprowadzenie Triduum Paschalnego kapłanom, panu kościelnemu, szafarzom ze służbą liturgiczną ołtarza; panu organiście z chórem parafialnym, druhnom i druhom strażakom (OSP Prabuty, Sypanica, Kołodzieje i Szramowo) za wartę przy grobie i udział w procesji rezurekcyjnej.

Dziękuję wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, szczególnie Wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym za wieczór uwielbienia.

Dziękuję tym osobom, które w części ufundowały  kwiaty do katedry.

Dziękuję za świąteczne prezenty na stół parafialny.

Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy i nie obowiązują nas żadne posty.

Odpust parafialny odprawimy ipse diem (mimo, że uroczystości świętego Wojciecha zostały przeniesione) czyli w sobotę 23 kwietnia;

Porządek Mszy Świętych:

7.00, 12.00 (Msza Święta z udziałem kanoników Pomezańskiej Kapituły Konkatedralnej) i 18.00 – wszystkie w katedrze.

Od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień 24 kwietnia przypada Niedziela Miłosierdzia.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:   Daniel Robert Śliwiński, kawaler zamieszkały w  parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Mątawach oraz Ewelina Weronika Garczarczyk, panna zamieszkała na terenie naszej parafii- zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Grażyna Maria Graczyk .„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12