NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022r.

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 19, 28-40)

Gdy przybliżył się do Betfage i Betanii, ku górze zwanej Oliwną, wysłał dwóch spośród uczniów, mówiąc: «Idźcie do wsi, która jest naprzeciwko, a wchodząc do niej, znajdziecie uwiązane oślę, którego nie dosiadał żaden człowiek. Odwiążcie je i przyprowadźcie. A gdyby was kto pytał: „Dlaczego odwiązujecie?”, tak powiecie: „Pan go potrzebuje”».

Wysłani poszli i znaleźli wszystko tak, jak im powiedział. A gdy odwiązywali oślę, zapytali ich jego właściciele: «Czemu odwiązujecie oślę?»

Odpowiedzieli: «Pan go potrzebuje».

I przyprowadzili je do Jezusa, a zarzuciwszy na nie swe płaszcze, wsadzili na nie Jezusa. Gdy jechał, słali swe płaszcze na drodze. Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów zaczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. I mówili głosem donośnym:

«Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie. Pokój w niebie i chwała na wysokościach».

Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: «Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!»

Odrzekł: «Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   10   KWIETNIA   2022

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

WIELKI TYDZIEŃ z TRIDUUM PASCHALNYM (będzie odprawione
w katedrze):

• WIELKI WTOREK (12 kwietnia) po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo z misterium „Drogi Krzyżowej” ulicami naszego miasta (rozpoczęcie w katedrze).
  • WIELKI CZWARTEK (14 kwietnia) „Pamiątka Wieczerzy Pańskiej” nabożeństwo
    o godzinie 19.00 (adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 22.00).
  • WIELKI PIĄTEK (15 kwietnia) „Adoracja Krzyża Świętego” nabożeństwo o godzinie 19.00 (adoracja Pana Jezusa w Grobie do godziny 22.00, Noc Konfesjonałów po nabożeństwie do godziny 22.00).
  • WIELKA SOBOTA (16 kwietnia) „Wigilia Paschalna w Wielką Noc” nabożeństwo
    o godzinie 19.00 (czuwanie przy Grobie Pana Jezusa w ramach wieczoru uwielbienia
    do godziny 23.00).
  • NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (17 kwietnia) „Msza Święta Rezurekcyjna” o godzinie 6.00 (w tym dniu nie ma Mszy Świętej o godzinie 7.00).
  • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (18 kwietnia) Msze Święte rozpoczynamy od godziny 7.00, tradycyjnie dzień poświęcony Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu

W Wielką Środę (13 kwietnia) Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odprawiona w kościele parafialnym ze względu na świąteczne strojenie katedry.

W Wielki Czwartek (14 kwietnia) nie ma Mszy Świętej porannej o godzinie 7.00.

W Wielki Piątek (15 kwietnia) od godziny 9.00 odwiedziny chorych w domach. Rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

W Wielką Sobotę (16 kwietnia) poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny wg następującego porządku:

• Prabuty w katedrze od godziny 9.00 do 13.00 co półgodziny;
  • Szramowo – 9.00,
  • Laskowice – 9.30,
  • Sypanica – 10.00
  • Gonty – 10.30.
  • Stańkowo – 9.00,
  • Pólko – 9.30,
  • Kołodzieje – 10.00
  • Kleczewo – 10.30.

Dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję „jajko radości” wspierając przed świętami osoby potrzebujące pomocy. Bóg zapłać.

Dziękuję oddziałowi parafialnemu Akcji Katolickiej za zorganizowanie Prabuckiej Nocnej Drogi Krzyżowej, wszystkim uczestnikom, a także swoje podziękowania kieruję do sołtysów i mieszkańców Szramowa, Laskowic, Sypanicy i Gontów za przygotowanie gościny dla pątników. W sposób szczególny dziękuję panu Rafałowi Szpakowskiemu i leśniczemu Dominice Bagińskiej. Bóg zapłać.

Dziękuję parafialnej wspólnocie modlitewnej Odnowa w Duchu Świętym wraz z księdzem Tomaszem za sobotnie nabożeństwo „Adoracji Krzyża”. Bóg zapłać.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:   Nikola Ewelina Sicińska panna zamieszkała na terenie parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim oraz Bartosz Gabrychowicz kawaler zamieszkały na terenie parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdański – zapowiedź II.

Daniel Robert Śliwiński, kawaler zamieszkały na terenie parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Mątawach oraz Ewelina Weronika Garczarczyk, panna zamieszkała na terenie naszej parafii- zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
śp. Bolesława Piernicka  i śp. Teresa Prokopowicz .„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

poniedziałek i środa w godzinach od 15 do 17
sobota w godzinach od 9 do 12