III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 13, 1-9)

W tym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».

I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw,
aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   20   MARCA   2022

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• w piątek, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jest to także Dzień Świętości Życia oraz XXX rocznica utworzenia Diecezji Elbląskiej.

W tym roku wznawiamy Prabucką Nocną Drogę Krzyżową. Wyruszamy w trasę 8 kwietnia 2022r. (piątek) po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.00. Trasa bez zmian, liczy 26 km. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej ciekawej i odmiennej formy przeżywania Drogi Krzyżowej. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Regulamin i przebieg trasy w zakładce Akcja Katolicka.

1 kwietnia 2022r. Wspólnota Żywego Różańca poprowadzi Drogę Krzyżową o godzinie 17.30.

Nabożeństwa wielkopostne w kościele parafialnym: „Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o godzinie 17.30 dla dorosłych. „Gorzkie żale” w każdą niedzielę o godzinie 17.30.

Projekcja filmu o świętym Józefie (50 min.) dziś po nabożeństwie „Gorzkich żali” w salce domu parafialnego. Zapraszają Bracia Zakonu Rycerzy Kolumba.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Łukasz Wilkowski, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii i Danuta Zielińska, panna, zamieszkała na terenie parafii świętego Mikołaja Biskupa w Łąkorzu;

Przemysław Jacak, kawaler i Patrycja Sadowska, panna zamieszkali oboje na terenie naszej parafii;

Paweł Nachorny, kawaler i Justyna Gudyń, panna zamieszkali oboje na terenie naszej parafii;

Szymon Bartłomiej Karpowicz, kawaler i Martyna Janicka, panna zamieszkali oboje na terenie naszej parafii – zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Wiesław Pluta, śp. Stanisława Kubis i śp. Jadwiga Nadolska.

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12