VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022r.

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza  (Łk  6, 39-45)

Jezus opowiedział uczniom przypowieść:«Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj?Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dopiero w pełni wykształcony, będzie jak jego nauczyciel.

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Jak możesz mówić swemu bratu: „Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku”, podczas gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata swego.

Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   20  LUTEGO   2022

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w piątek, 4 marca, święto świętego Kazimierza Królewicza; w tym dniu swoje 90 urodziny obchodzi nasz senior – ksiądz kanonik Jan Nigbor; Msza Święta Jubileuszowa o godzinie 7.00.

Popielec w środę 2 marca, rozpoczynamy Wielki Post; wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat do 60 roku życia obowiązuje post ścisły czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ich ograniczeniu (jeden posiłek do syta, dwa pozostałe mniejsze) osoby, które ukończyły 14 lat do 18 roku życia i od 60 roku do końca życia tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; porządek Mszy Świętych w kościele: 7.00 i 12.00, w katedrze: 16.30 i 18.00.

Taca z wszystkich Mszy Świętych w Środę Popielcową jest przeznaczona na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca. W piątek 4 marca odwiedziny chorych w domach od godziny 9.00. W sobotę 5 marca o godzinie 9.00 Msza Święta dla  Żywego Różańca w intencji róży męskiej pod wezwaniem „świętego Józefa”.

Za tydzień 6 marca niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Szczepibus przy katedrze już w niedzielę 6 marca 10.00-17.00. Dostępne szczepionki na covid-19 (Pfaizer, Moderna i Johnson) i przeciw grypie.

Nabożeństwa wielkopostne odprawiane będą w kościele parafialnym: „Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godzinie 16.30 dla dzieci, o godzinie 17.30 dla dorosłych. „Gorzkie żale” w niedziele o godzinie 17.30.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msze Święte o godzinie 15.00 i 18.00 będą odprawiane w kościele parafialnym. Ze względu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej nie będzie w piątki adoracji Najświętszego Sakramentu.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
śp. Michał Haponiuk, śp. Bogdan Kossak i śp. Elżbieta Samson. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12