IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022r.

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasz(Łk 4, 21-30)

Kiedy Jezus przyszedł do Nazaretu, przemówił do ludu w synagodze:

«Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście». A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym łaski słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: «Czy nie jest to syn Józefa?»

Wtedy rzekł do nich: «Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu, w swojej ojczyźnie, tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum».

I dodał: «Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman».

Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić. On jednak, przeszedłszy pośród nich, oddalił się.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    30   STYCZNIA   2022

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• w poniedziałek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
  • w środę, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, M.B. Gromnicznej, a także Dzień Życia Konsekrowanego, w tym dniu błogosławieństwo świec-gromnic; porządek Mszy Świętych w kościele o godzinie 7.00 i 12.00 i w katedrze o godzinie 18.00
  • w czwartek, 3 lutego, wspomnienie świętego Błażeja, w tym dniu błogosławieństwo z prośbą o zachowanie od chorób gardła;
  • w sobotę, 5 lutego, wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, w tym dniu pobłogosławimy chleb ku jej czci.

Kancelaria parafialna czynna (od jutra) w poniedziałki i środy w godzinach 15.00-17.00 i w soboty w godzinach 9.00 – 12.00.

Wznawiamy Msze Święte w Godzinie Miłosierdzia Bożego w piątki o godzinie 15.00 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu w godzinach 16.00 do 17.30.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego. W piątek 4 lutego odwiedziny chorych od godziny 9.00. W sobotę 5 lutego o godzinie 9.00 Msza Święta dla Żywego Różańca w intencji róży pod wezwaniem „świętego Jana Pawła II”.

Za tydzień 6 lutego niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę 6 lutego zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 13.00 osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Bezpośrednio po Mszy Świętej,  w katedrze odbędzie się piąte spotkanie z cyklu przygotowania.

Również za tydzień w niedzielę 6 lutego przy katedrze  szczepibus w godzinach: 10.00-17.00. Wystarczy dokument tożsamości bez wcześniejszej rejestracji. Dostępne szczepionki: Pfizera, Moderny i Johnsona oraz przeciw grypie.

Mierzenie alb dla dzieci komunijnych w czwartek 10 lutego w godzinach: 16.30-17.30 w salce domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Rafał Kozioł, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii i Urszula Pietrzycka, panna, zamieszkała w parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krypnie Wielkim – zapowiedź I.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
śp. Lucjan Kosiński, śp. Teresa Piotrowska. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.