III Niedziela Zwykła – 23.01.2022r. – Niedziela Słowa Bożego.

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasz (Łk 1, 1-4; 4, 14-21)

Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.W owym czasie:

Powrócił Jezus mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich. Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana». Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione. Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    23   STYCZNIA   2022

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktor Kościoła;

– we wtorek, 25 stycznia, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła;

– w środę, 26 stycznia, wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa; Dzień Islamu w Polsce i  Światowy Dzień Chorych na Trąd.

– w czwartek, 27 stycznia, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu;

– w piątek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Dziś Niedziela Słowa Bożego.

Przypominamy, że w tym roku wizyta duszpasterska odbywa się na wyraźne zaproszenie  parafian. Wszyscy, którzy chcą przyjąć kolędę muszą się wpisać na listę albo po Mszy św. w zakrystii albo w kancelarii parafialnej czynnej w czasie kolędowym w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od 9.00 do 11.00 albo zgłosić się telefonicznie.

Zamierzamy odwiedzić rodziny:

• 24 stycznia (poniedziałek):ul. Wincentego Pola, Plac Wolności, Zielna, Warmińska, Podgórna i Żeromskiego ;
  • 25 stycznia (wtorek):  Szramowo, Kleczewo i Raniewo;
  • 26 stycznia (środa): Gonty, Kowale, Pólko oraz na życzenie.

Dziś przy katedrze  szczepibus w godz: 10.00-17.00. Wystarczy dokument tożsamości bez wcześniejszej rejestracji. Dostępne szczepionki: Pfizera, Moderny i Johnsona oraz przeciw grypie.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
śp. Katarzyna Samson, śp. Marta Wanda Kęska, śp. Cecylia Błotko i śp. Zofia Baran. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17