Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu 13.12.2015.

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje naszej parafii. Prace od strony ul. Barczewskiego są już właściwie ukończone, czekamy tylko jeszcze na wstawienie drzwi. Wykonanie chodnika planowane było właściwie na przyszły rok, ale dzięki pomocy finansowej Miasta i niektórych firm prabuckich udało się to zrobić od razu za jednym „bałaganem”. Dziękujemy bardzo Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta i życzliwym firmom za pomoc. Dobrze byłoby w takim stylu wykonać także obejście Katedry także od strony ul. Jagotty.
  2. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania będą:

7:00    –        Msza św. dla dorosłych

11:30  –        Msza św. dla dorosłych

16:30  –        Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci

18:00  –        Msza św. dla dorosłych

19:00  –        Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży

Okazja do spowiedzi we wtorek i środę

pól godziny przed każdym spotkaniem.

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

1. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom którzy zaangażowali się w akcję „Bombka radości”. Jeżeli ktoś z osób, które wzięły bombki nie zdążył jeszcze przygotować paczki proszę o kontakt. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć świece wigilijne. Tak jak w latach poprzednich w ostatnim dniu rekolekcji przynosimy pod ołtarz nasz dar serca dla niezamożnych rodzin z naszej parafii.
  2. We wtorek z powodu rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11:30 będzie błogosławieństwo małych szopek i figurek dzieciątka Jezus, które umieścimy w domowych szopkach.
  4. Łukasz i Zelatorzy zapraszają wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę. O g. 15:00 będzie Msza św. w kościele św. Andrzeja a po Mszy spotkanie i wspólnie przygotowany tradycyjny wigilijny poczęstunek.
  5. Tak jak w ubiegłym roku pragniemy aby 6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. o g. 13:00 w kościele św. Andrzeja wyruszamy
    w kierunku Rynku przebrani za królów, rycerzy, paziów, damy dworu, pasterzy, aniołów, z koronami na głowie i ze śpiewem kolęd. Przemarsz zakończy się wspólnym  śpiewaniem kolęd.
  6. Przeżywamy dzisiaj kolejną rocznicę dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile – zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Zachęcamy do  zapalenia symbolicznej świecy w oknach dzisiaj o g 19:30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Romana Duńskiego, Marię Sobczuk i Stefanię Mazur.