Święto Chrztu Pańskiego – 02.01.2022r.

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 3, 15-16. 21-22)

Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem».

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie».

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    09   STYCZNIA   2022.

Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

Przypominamy, że w tym roku wizyta duszpasterska odbywa się na wyraźne zaproszenie  parafian. Wszyscy, którzy chcą przyjąć kolędę muszą się wpisać na listę albo po Mszy Świętej w zakrystii albo w kancelarii parafialnej czynnej w czasie kolędowym w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godziny 9.00 do 11.00 albo zgłosić się telefonicznie.

Zamierzamy odwiedzić rodziny:

• 17 stycznia (pon): ul. Szkolna, Orzeszkowa, Pl. Kościuszki, Zamkowa, Reymonta, Mickiewicza, Barczewskiego i Długa;
  • 18 stycznia (wt): ul. Jagotty, Krótka, Kopernika i Miła;
  • 19 stycznia (śr): ul. Legionów, Kraszewskiego, Wałowa, Wąska i Reja;
  • 20 stycznia (czw): ul. Prusa, Rynek, Rumiankowa, Miętowa i Lawendowa;
  • 21 stycznia (pt.): ul. Mazurska, Okrężna, Rolnicza, Malborska, Spokojna i Parkowa;
  • 2 stycznia (sob): Kołodzieje, Laskowice i Julianowo.

Zapraszamy w imieniu PCKiS-u i swoim na koncert kolęd do katedry w sobotę 15 stycznia na godzinę 15.00.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
śp. Wiesław Szczęśniak, śp. Hanna Marzec, śp. Bronisław Maszota, śp. Lidia Peskowska. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12