Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 06.12.2015.

1. Przeżywamy okres Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Msza św. Roratnia będzie codziennie od poniedziałku do soboty o g. 6:30 w kościele św. Andrzeja. (zamiast Mszy św. o 7:00). Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież gimnazjalną i wszystkich parafian. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy lampion własnoręcznie zrobiony.
  2. Rekolekcje Adwentowe będą w tym roku od 13-16 grudnia w następującym porządku:

11:30  –        Msza św. dla dorosłych

16:30  –        Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci

18:00  –        Msza św. dla dorosłych

19:00  –        Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży

Okazja do spowiedzi we wtorek i środę pól godziny przed każdym spotkaniem.

Rekolekcje wygłosi ks. dr Dariusz Kulecki wykładowca teologii moralnej
i Proboszcz parafii Kępki koło Elbląga. Bardzo prosimy o modlitwę
w intencji rekolekcji.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć świece wigilijne
  2. Tak jak ogłaszaliśmy zbieramy także ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Podczas ubiegłorocznej zbiórki zebrano ponad 2 500 000 zł. Z tych pieniędzy zrealizowano 350 projektów. Wspierano finansowo duszpasterzy, braci i siostry zakonne pracujących za wschodnią granicą. Otrzymane przez nich wsparcie wykorzystane zostało na działalność charytatywną jak domy samotnej matki, posługę w szpitalach (leki, środki higieny i czystości, wyżywienie), stołówki dla ubogich, sierocińce, wsparcie osób starszych i pomoc uchodźcom z Donbasu. Do tego należy dodać wydatki na cele remontowo budowlane i wyposażenie obiektów sakralnych. Zachęcamy do ofiarności.
  3. Odnowa w Duchu św. zaprasza na spotkanie w poniedziałek na g. 19:00
    do salki.
  4. Kandydatów do sak. bierzmowania grupa młodsza zapraszam na spotkanie
    w poniedziałek o g. 18:30
  5. We wtorek przezywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. o g. 6:30 w kościele św. Andrzeja i o 18:00 w Katedrze.
  6. Spotkanie Caritasu będzie we wtorek o g. 15:30.
  7. Służba Liturgiczna Dorosłych ma swoje spotkanie we wtorek o g. 19:00.
  8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Nowennie zapraszamy na medytację Lectio divina.
  9. Kandydatów do sak. bierzmowania grupa starsza zapraszam na spotkanie
    w środę o g. 19:00.
  10. Zelatorów Grup Różańcowych zapraszamy na spotkanie w czwartek
    o g. 19:00 do salki.
  11. 8 grudnia rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Dekretem Biskupa Elbląskiego Współkatedra św. Wojciecha w Prabutach została ustanowiona Kościołem Odpustu Zupełnego. 13 grudnia Ojciec św. otworzy uroczyście Drzwi Święte w bazylice św. Jana na Lateranie jako symbol Bramy Miłosierdzia. Z postanowienia Ojca Świętego Franciszka zostanie otwarta Brama Miłosierdzia także w naszej Współkatedrze
    w Prabutach. Uroczystość ta będzie 13 grudnia na Mszy św. o g. 10:00.
  12. Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej szlakiem biblijnym od 30 stycznia do 6 lutego w cenie 2990 zł + 100 $, szczegóły w gablocie
    i w zakrystii.
  13. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii Rozalię Chodowiec