Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022r.

+Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 1, 1-5. 9-14)

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.

W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.

Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała,
ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    02   STYCZNIA   2022.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Dziś jest niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Za tydzień 9 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli” w czwartek 6 stycznia. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Niestety nie będzie w tym roku „Orszaku Trzech Króli” ze względu na rozmaite prawne ograniczenia co do ilości osób (tylko 100 osób – zgromadzenia na świeżym powietrzu) i zachowania bezpieczeństwa przy poczęstunku (dystans, dezynfekcja rąk, sprawa naczyń, osób wydających).

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca stycznia. W piątek 7 stycznia odwiedziny chorych. W sobotę 8 stycznia po Mszy Świętej porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy Świętej o godzinie 9.00 sprawowanej w intencji  róży różańcowej „św. Maksymiliana Marii Kolbego”.

Msze Świętej piątkowe sprawowane w „Godzinę Miłosierdzia” o godzinie 15.00, ze względu na czas kolędy odwołane.

Za tydzień w niedzielę 9 stycznia zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 13.00 osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Bezpośrednio po Mszy,  w katedrze odbędzie się czwarte spotkanie z cyklu przygotowania.

Przypominamy, że w tym roku wizyta duszpasterska odbywa się na wyraźne zaproszenie  parafian. Wszyscy, którzy chcą przyjąć kolędę to zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii, aby się wpisać na listę albo do kancelarii parafialnej czynnej w czasie kolędowym w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od 9.00 do 11.00, w czasie kancelaryjnym można zgłosić telefonicznie na komórkę i stacjonarny telefon.

Zamierzamy odwiedzić rodziny przy następujących ulicach:

10 stycznia (pon): ul. Pusta, Wiśniowa, Patyry, Kiepury, Sikorskiego, Wyszyńskiego, Sportowa, Sucharskiego, Lipowa;

11 stycznia (wt): ul. Jagiełły;

12 stycznia (śr): ul. Kisielicka, Sosnowa, Kwidzyńska, Czarnieckiego, Grunwaldzka;

13 stycznia (czw): ul. Ogrodowa;

14 stycznia (pt.): ul. Polna, Kwiatowa, Działkowa, Łąkowa, Warszawska, Daszyńskiego;

15 stycznia (sob): Sypanica, Kałdynia, Julianowo Kol. Gąski, Orkusz.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Helena Ziarko, śp. Piotr Jeznach, śp. Piotr Kuś, śp. Robert Strześniewski, śp. Bronisław Grabarski i śp. Adam Wójcik. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.