Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

+Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 2, 41-52)

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jeruzalem na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został młody Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest wśród pątników, uszli dzień drogi i szukali Go między krewnymi i znajomymi. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jeruzalem, szukając Go.

Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.

Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemu nam to uczyniłeś? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie».

Lecz On im odpowiedział: «Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?» Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    26   GRUDNIA

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;
  • w poniedziałek, 27 grudnia, święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty;
  • we wtorek, 28 grudnia, święto Świętych Młodzianków – Męczenników;
  • w sobotę 1 stycznia 2022 roku, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, dzień modlitw o pokój na świecie; porządek Mszy Świętych tak jak w każdą niedzielę, ale bez Mszy Świętej  o godzinie 7.00, rozpoczynamy Nowy Rok Mszą Świętą o godzinie 9.00.

Dziękuję P. Grzegorzowi Niklowi za ofiarowanie choinek do naszych świątyń i ich obsadzenie z pomocnikami, dziękuję również pani, która systematycznie przekazuje nam stroiki choinkowe własnoręcznie robione; dziękuję  zacnym Rycerzom Kolumba za postawienie szopki betlejemskiej. Oddziałowi Akcji Katolickiej za ognisko i pomoc przy wydawaniu grzańca. Dziękuję tym, których nie wymieniłem z imienia oraz  tym, którzy chcą być anonimowi. Bóg zapłać.

Kolędę rozpoczynamy od jutra w poniedziałek 27 grudnia od godziny 15.30. Wizyta duszpasterska ma być na wyraźne zaproszenie. Podajemy nazwy ulic z tygodniowym wyprzedzeniem i prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana podając numer domu i swojego mieszkania. Zgłaszamy po Mszach Świętych w zakrystii, w kancelarii parafialnej czynnej w czasie kolędowym w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godzinach 9.00-11.00, w czasie kancelaryjnym telefonicznie na komórkę i stacjonarny telefon. Od 3 stycznia zamierzamy odwiedzić rodziny przy następujących ulicach:

03.01(pon): ul. Kuracyjna;

04.01(wt):ul. Dąbrowskiego, Cisowa, Kasztanowa i Krańcowa;

05.01(śr): ul. Akacjowa, Chopina, Brzozowa i Wołyńska;

07.01(czw)-: ul. Obr. Westerplatte, Łucka i Niepodległości;

08.01(sob): Grażymowo, Stary Kamień, ul. Leśna oraz Stańkowo iPałatyki

Od wczoraj rozpoczęła się oktawa Narodzenia Pańskiego, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w dni postne ani inne czyny pokutne.

Zakończenie roku kalendarzowego w piątek 31 grudnia, zapraszamy na Mszę Świętą z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym o godzinie 18.00 do katedry.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
śp. Michalina Szczuczko i śp. Andrzej Kwiatkowski. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

poniedziałek i środa godz. 15-17
sobota godz. 9-12