I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    28   LISTOPADA

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

we wtorek, 30 listopada, święto świętego Andrzeja Apostoła, w naszej parafii „mały odpust” suma o godzinie 18.00;

w piątek, 3 grudnia, wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, kapłana;

– w sobotę, 4 grudnia, wspomnienie świętej Barbary, dziewicy i męczennicy;

Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynamy czas przygotowania zewnętrznego ale przede wszystkim wewnętrznego do Świąt Bożego Narodzenia.

Msze Święte Roratnie dla wszystkich od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00
z wyjątkiem środy o godzinie 18.00. Dzieci mają roraty we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Dziś dzieci zostawiają w katedrze czystego i podpisanego buta, a odbiorą go w niedzielę 5 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze z rąk świętego Mikołaja.

Za tydzień w niedzielę 5 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 13.00 osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Bezpośrednio po Mszy Świętej,
w katedrze odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu przygotowania.

„Pomorski Szczepibus” dzisiaj przy katedrze od godziny 9.30 do 16.30. Możemy szczepić się przeciw covid – 19 i na grypę. Szczepionki firm Pfizer oraz Johnson&Johnson.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia.
W piątek 3 grudnia od godziny 9.00 odwiedziny chorych.

W sobotę 4 grudnia o godzinie 9.00 Msza Święta dla Żywego Różańca w intencji róży „Błogosławionej Karoliny Kózkówny”.

W najbliższą sobotę 4 grudnia o godzinie 19.00 w naszej katedrze odbędzie się „Wieczór Uwielbienia”. Zapraszamy do udziału w modlitwie charyzmatycznej podczas adoracji prowadzonej śpiewem. Zwieńczeniem wieczoru będzie modlitwa z prośbą o wylanie darów Ducha Świętego.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Goraj i śp. Tadeusz Lewkowicz. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Pomódlmy się w intencji Ojczyzny, polskich żołnierzy, funkcjonariuszy straży granicznej i policji pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej.
” Pod Twoją obronę…”.