Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu 29.11.2015.

1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Mszę Św. dla niepełnosprawnych do kościoła św. Andrzeja na godz. 15:00.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent czas radosnego oczekiwania
    na przyjście Chrystusa. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych. Msza św. Roratnia będzie codziennie od poniedziałku
    do soboty o g. 6:30 w kościele św. Andrzeja. (zamiast Mszy św. o 7:00). Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież gimnazjalną
    i wszystkich parafian. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy lampion własnoręcznie zrobiony.
  3. Rekolekcje Adwentowe będą w tym roku od 13-16 grudnia w następującym porządku:

11:30  –        Msza św. dla dorosłych

16:30  –        Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci

18:00  –        Msza św. dla dorosłych

19:00  –        Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży

Rekolekcje wygłosi ks. dr Dariusz Kulecki wykładowca teologii moralnej
i Proboszcz parafii Kępki koło Elbląga. Bardzo prosimy o modlitwę
w intencji rekolekcji.

1. Adwent to znaczy, że blisko Święta, przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne, a przy prezbiterium stoi choinka z „bombkami radości”. Tak jak w ubiegłym roku proponujemy akcję konkretnej pomocy świątecznej. Bombki zawierają karteczki na których wskazujemy na konkretne rzeczy (np. buty, kurtka, plecak) których brakuje rodzinom, które wspieramy nasza pomocą. Można wziąć taką bombkę z zamiarem przygotowania takiej paczki. Upominek można przygotować wspólnie z sąsiadami, np. mieszkańcy jednej klatki w bloku, albo razem z kolegami z pracy. Przygotowane paczki umieszczamy pod choinką z napisanym numerem bombki do 13 grudnia.
  2. 30 listopada w poniedziałek będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową
    ku czci św. Andrzeja Apostoła, Patrona kościoła parafialnego. Uroczysta Suma Odpustowa będzie sprawowana w kościele św. Andrzeja o g. 18:00 pod przewodnictwem Ks. Kan. Ryszarda Milewskiego. Kazanie odpustowe wygłosi Ks. Kan. Czesław Pachałko. Nie będzie Mszy św. wieczornej
    w Katedrze. Z racji tego święta można otrzymać odpust zupełny
    na zwykłych warunkach:
  • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy)
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  • Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”) w intencjach, w których modli się Ojciec Święty
  • Nawiedzenie kościoła św. Andrzeja w dzień Odpustu
  1. Odnowa w Duchu św. zaprasza na spotkanie w poniedziałek na g. 19:00
    do salki.
  2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszam
    na spotkanie we wtorek na g. 18:30.
  3. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w środę, 2 grudnia na g. 19:00.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek zapraszamy młodzież na Msze św. na g. 19:00
  6. 8 grudnia rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Dekretem Biskupa Elbląskiego Współkatedra św. Wojciecha w Prabutach została ustanowiona Kościołem Odpustu Zupełnego. 13 grudnia Ojciec św. otworzy uroczyście Drzwi Święte w bazylice św. Jana na Lateranie jako symbol Bramy Miłosierdzia. Z postanowienia Ojca Świętego Franciszka zostanie otwarta Brama Miłosierdzia także w naszej Współkatedrze
    w Prabutach. Uroczystość ta będzie 13 grudnia na Mszy św. o g. 10:00.
  7. Taca na inwestycje parafii będzie zbierana 13 grudnia, za tydzień zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.