Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 21.11.2021r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    21   LISTOPADA

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek, 22 listopada, wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki sakralnej, dziękujemy za służbę przy organach P. Maciejowi Korzeniakowi, za prowadzenie chóru i wszystkim chórzystom, a także naszej scholi dziecięco-młodzieżowo-dorosłej;

– w środę, 24 listopada,  wspomnienie 117 świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac kapłana i jego świeckich towarzyszy (XVIII/XIX w.);

– w piątek, 26 listopada, wspomnienie błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej) dziewicy, założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek;

Wypominki przez cały miesiąc listopad codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

Nabożeństwa Wypominkowe i Msze Święte w tym tygodniu od poniedziałku 22 listopada do piątku 26 listopada będą odprawiane w kościele parafialnym. Z jednym wyjątkiem w poniedziałek  22 listopada o godzinie 12.00 Msza Święta  kanoników Pomezańskiej Kapituły Konkatedralnej za zmarłych księży kanoników między innymi za zmarłego pierwszego prepozyta księdza infułata Jana Oleksego.

Od przyszłej niedzieli 28 listopada (I Niedziela Adwentu) rozpoczyna się Adwent czyli okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W czasie adwentowym odbędą się w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje w dniach od 12 do 15 grudnia (III Niedziela Adwentu). Ćwiczenia duchowe poprowadzi ksiądz doktor Arkadiusz Dekański, wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Elbląskiej oraz proboszcz parafii i kustosz sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lubieszewie na Żuławach.

Informacja dla rodzin z naszej parafii, które w tym roku straciły bliskie osoby; zapraszamy na Wypominki o godzinie 17.30 i Mszę Świętą o godzinie 18.00 za zmarłych parafian (od stycznia do dziś zmarło ok. 130 osób) w sobotę 27 listopada do katedry.

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu pokuty i I Komunii Świętej w niedzielę 28 listopada po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Informacja dla dzieci od drugiego roku życia do trzeciej klasy szkoły podstawowej włącznie, dotycząca odwiedzin naszej parafii przez święty Mikołaja, który prosi, aby w niedzielę 28 listopada przynieść do katedry czystego i podpisanego buta.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Jadziewicz,   śp. Leokadia Kramarczuk-Hille, śp. Cezary Grzegorczyk, śp. Sławomir Witkowski i śp. Albert Gwozdowicz. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

Pomódlmy się w intencji Ojczyzny, polskich żołnierzy, funkcjonariuszy straży granicznej i policji pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. ” Pod Twoją obronę…”.