XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    14   LISTOPADA

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– we wtorek, 16 listopada, wspomnienie Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia;

– w środę, 17 listopada, wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– w czwartek, 18 listopada, wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

– w sobotę, 20 listopada, wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana.

Wypominki przez cały miesiąc listopad codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli WSD z Elbląga.
Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby seminarium, a po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć kalendarze na rok 2022.

Nabożeństwa Wypominkowe i Msze Święte w tym tygodniu od poniedziałku 15 listopada do piątku 19 listopada będą odprawiane w kościele parafialnym. Z jednym wyjątkiem w czwartek 18 listopada o godzinie 17.30 Wypominki i o godzinie 18.00 Msza Święta na rozpoczęcie konferencji „Świat Kresów” z kazaniem księdza Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego, a zebrana taca przeznaczona będzie na potrzeby fundacji Brata Alberta.

W przyszłą niedzielę 21 listopada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata-zakończenie roku kościelnego. Jest to także Światowy Dzień Ubogich.

Komunikat Burmistrza MiG Prabuty:  od 12 do 24 listopada jest przeprowadzane badanie kontrolne, którego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci. Badanie będzie realizowane przez telefon z numeru 22 828 88 88. Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy.

Prezes Prabuckiego Stowarzyszenia Kresowiaków i Burmistrz MiG Prabuty zapraszają na konferencję popularno-naukową „Świat Kresów„, która odbędzie się w dniach 18-19 listopada br. w budynku PCKiS-u przy ul. Łąkowej 22, w czwartek rozpoczęcie Mszą Świętą w katedrze o godzinie 18.00, a piątek zacznie się o godzinie 9.30 złożeniem kwiatów pod pomnikiem pomordowanych na kresach wschodnich II Rzeczypospolitej na cmentarzu komunalnym przy ul. Parkowej 9.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Jaskólska  i śp. Mateusz Dobrowolski. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.