XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    7   LISTOPADA

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

– we wtorek, 9 listopada, święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– w środę, 10 listopada, wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w czwartek, 11 listopada, wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa;

– w piątek, 12 listopada, wspomnienie świętego Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika;

– w sobotę, 13 listopada, wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.

W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Parkowej odbyło się nabożeństwo za zmarłych i sprawowana była Msza św. polowa. Z tej też okazji chciałbym podziękować PCKiS za nagłośnienie oraz kapłanom, organiście, kościelnemu, szafarzom i Służbie Liturgicznej Ołtarza za przygotowanie i posługę. Wszystkim parafianom i gościom za uczestnictwo i godne zachowanie.

Wypominki przez cały miesiąc listopad codziennie o godzinie 17.30.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dziś Niedziela miesięcznej adoracji.

Dziś bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w katedrze odbędzie się drugie spotkanie z cyklu przygotowania kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Nabożeństwa Wypominkowe i Msze Święte tym tygodniu od poniedziałku 8 listopada do piątku 12 listopada będą odprawiane w kościele parafialnym; z wyjątkiem czwartku 11 listopada w Dzień Narodowego Święta Niepodległości, Msza Święta o godzinie 13.00 będzie odprawiona w katedrze.

Za tydzień w niedzielę 14 listopada będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego z Elbląga. Będą rozprowadzać kalendarze seminaryjne na rok 2022 . Taca z niedzieli również przeznaczona na potrzeby tej uczelni.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Irena Łukasiak i śp. Zofia Car.
„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.