Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2015.

1. Trwa miesiąc listopad. Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św.
  2. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g 15:00
    do g. 17:00.
  3. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na Caritas.
  4. W przyszłym tygodniu będziemy gościli kleryka z naszego Seminarium, który będzie rozprowadzał kalendarze, z których dochód przeznaczony jest na utrzymanie naszego Seminarium.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Od 29 listopada rozpoczyna się Adwent.
  6. 30 listopada w poniedziałek będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową ku czci św. Andrzeja Apostoła, Patrona kościoła parafialnego. Uroczysta Suma Odpustowa będzie sprawowana w kościele św. Andrzeja o g. 18:00.
    Nie będzie Mszy św. wieczornej w Katedrze. Mszy Odpustowej będzie przewodniczył
    ks. kan. dr Ryszard Milewski a kazanie odpustowe wygłosi Ks. Kan. Czesław Pachałko.
    Z racji tego święta można otrzymać odpust zupełny na zwykłych warunkach:
  • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy)
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  • Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”) w intencjach,