XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    31   PAŹDZIERNIKA

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• w poniedziałek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych;
  • we wtorek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • w czwartek, 4 listopada, Wspomnienie świetego Karola Boromeusza, biskupa;

Poświęcenie nowych nagrobków na cmentarzu dziś o godzinie 15.00 i w poniedziałek 1 listopada po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 11.00 na cmentarzu.

W Uroczystość Wszystkich Świętych w poniedziałek  1 listopada porządek Mszy Świętych jest następujący:

• w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 18.00,
  • w katedrze godzinie 9.00,
  • na cmentarzu przy ul. Parkowej o godzinie 11.00, przed Mszą Świętą około godziny 10.30 odbędzie się na głównej alejce nabożeństwo za zmarłych,
  • na cmentarzu przy ul. Daszyńskiego nabożeństwo za zmarłych o godzinie 12.15.

W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych we wtorek 2 listopada  Msze Święte będą odprawiane w kościele parafialnym o godzinie 7.00, 12.00 i 18.00. ,

W poniedziałek z racji przypadających świąt, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Tradycyjnie od 1 do 8 listopada włącznie, można zyskać odpust za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada.

Odwiedziny chorych w I piątek 5 listopada.

W I sobotę 6 listopada o godzinie 9.00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca za różę „św. Jadwigi Królowej”

Nabożeństwa różańcowe i Msze Święte w tym tygodniu od wtorku 2 listopada do piątku 5 listopada będą sprawowane  ponownie w kościele parafialnym.

Za tydzień 7 listopada przypada niedziela z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Również za tydzień w niedzielę 7 listopada zapraszamy na Msze Święte o godzinie 13.00 osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Bezpośrednio po Mszy, w katedrze odbędzie się drugie spotkanie z cyklu przygotowania.

Wypominki przez cały miesiąc listopad codziennie o godzinie 17.30.

Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Genowefa Słowińska, śp. Leonarda Sopel i śp. Arkadiusz D….„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.