Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2015.

 1. Rozpoczyna się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za zmarłych. Zachęcamy do umieszczania imion naszych bliskich zmarłych na kartkach wypominkowych. Będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad o 17:30 w Konkatedrze za naszych bliskich, którzy już odeszli wspominając ich imiona.
 2. Oddajemy dzisiaj cześć Bogu Wszechmogącemu wspominając tych wszystkich, którzy jak wierzymy dostąpili łaski szczęścia wiecznego z Bogiem w Niebie. Msze św. o godz. 8:30, 10:00 11:30 i 18:00 w Konkatedrze. Procesja i modlitwa na cmentarzu przy ul. Daszyńskiego będzie o godz. 12:00. Procesja na cmentarzu przy ul. Parkowej ok. g. 13:00. Tam jak co roku zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych. Po Mszy św. będzie możliwość poświęcenia pomników.
 3. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli do 8 listopada,
  za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można otrzymać Odpust Zupełny. Zachęcamy aby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. w intencji zmarłych.
 4. Tradycyjna Litania Miast będzie w tym roku 2 listopada w poniedziałek o g. 19:00 w Konkatedrze. Serdecznie zapraszamy. Tego dnia na Mszy św. o g. 18:00 będziemy gościć ks. Czesława Pachałko Rektora kościoła św. Ojca Pio w Kwidzynie, który wygłosi homilię.
 5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam we wtorek na g. 18:30 do Konkatedry.
 6. Kandydatów do bierzmowania (kl. III) zapraszamy na spotkanie organizacyjne we środę do Katedry po wieczornej Mszy św. g. 18:30.
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych, okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Zapraszamy i zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej wszystkie dzieci, ale szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  i zmiana tajemnic różańcowych o g. 9:00. Przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:30. Po Mszy św. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca, zapraszamy serdecznie.
 9. Kandydaci do Bierzmowania w najbliższy weekend, w ramach swojego przygotowania będą przeżywali KURS FILIP. Są to spotkania mające na celu zaprosić młodzież do przeżywania i doświadczenia autentycznej obecności Boga, Jego łaski i Jego działania. Kurs zaczyna się w piątek o g. 17:00 w sali Prabuckiego Centrum Kultury i kończy w niedzielę o g. 13:00.
 10. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie. Pamiętamy o tragicznej sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Krystynę Pacoche i Mikołaja Kubiaka.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.