XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 SIERPNIA 2021r.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • dziś wspomnienie Świętej Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy;
  • w środę, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Boskie Gietrzwałdzkiej
  • w czwartek, 9 września, wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy, dziewicy;
  • w niedzielę, 12 września, Święto Najświętszego Imienia Maryi.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo naszych świętych patronów.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Beatyfikacja Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego i Służebnicy Bożej Matki Elżbiety Róży Czackiej już w przyszłą niedzielę  12 września w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej na Mszy Świętej o godzinie 12.00(relacja w TVP). W niedzielę 12 września odczytamy list Komisji Episkopatu Polski.

Poświęcenie przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów w niedzielę 12 września na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Po Mszy Świętej niespodzianka dla wszystkich dzieci.

Prabuckie Stowarzyszenie Kresowian zaprasza na VI Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian. Impreza odbedzie się w sobotę 11 września na „Drugim Młynie”. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy i medal, a po zawodach wspólne ognisko i grochówka. Zapisy: www.elektroniczne zapisy.pl albo w dniu imprezy w biurze obsługi rajdu przy „Drugim Młynie”.

 W imieniu parafian ksiądz proboszcz dziękuje Urzędowi Miasta i Gminy Prabuty za wykonanie wjazdu i bramy od strony ulicy Jagotty. Bóg zapłać.

Dziękujemy Akcji Katolickiej za sprzątanie przestrzeni wokół naszej katedry, jak również zaopiekowanie się naszymi krzewami i roślinami.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Henryk Lemke, śp. Mirosław Kruszczyński, śp. Lothar Kossak, śp. Zenobia Chuderska i śp. Cecylia Pytlarczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.