XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.08.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08 SIERPNIA 2021r.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• w poniedziałek, 9 sierpnia, święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy;
  • we wtorek, 10 sierpnia, święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w środę, 11 sierpnia, wspomnienie świętej Klary, dziewicy, na Jasną Górę wchodzi Elbląska Pielgrzymka Piesza;
  • w sobotę, 14 sierpnia, wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, zakonnika i męczennika, współpatrona naszej diecezji;
  • w niedzielę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, błogosławieństwo wiązanek z ziół, kłosów zbóż, owoców i kwiatów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Dziś wysłuchamy Listu Zespołu Komisji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień -miesiąc abstynencji.

Czwarte Nabożeństwo Fatimskie w ten piątek trzynastego sierpnia po Mszy Świętej sprawowane o godzinie 18.00 z procesją wokół katedry.

Od 1 kwietnia trwa w całej Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Został on wydłużony do 1 września tego roku. Można dokonać samo spisu na stronie spis.gov.pl, można też przez telefon albo przed rachmistrzem. Spis jest obowiązkowy.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

• Damian Izajasz Janiewicz, kawaler i Kamila Dorota Wiśniewska, panna, zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź pierwsza
  • Jakub Kopecki, kawaler, zamieszkały na terenie parafii Świętego Jana Ewangelisty w Kwidzynie i Dorota Pazdan, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Jadwiga Grabowska i śp. Zdzisław Okorski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…