XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021r.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• dziś 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego(1 sierpnia 1944r.)
  • w środę, 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów
  • w piątek, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych Patronów.

Witamy w naszej parafii OO. Franciszkanów, którzy poprowadzą dziś „niedzielę męczenników”.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. W sobotę 7 sierpnia o godzinie 9.00 Msza Święta w intencji Róży Różańcowej pod wezwaniem świętej Anny. Zapraszamy Żywy Różaniec.

Od 1 kwietnia trwa w całej Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i został wydłużony do 1 września tego roku. Można dokonać samospisu na stronie spis.gov.pl, można też przez telefon albo przed rachmistrzem. Spis jest obowiązkowy.

Prabuckie Centrum Kultury i Sportu zaprasza na koncert zespołu „Artis” oraz Kamila Pękala w ramach Viva Musica Prabuty, który odbędzie się 07.08(sobota) w Konkatedrze o godzinie 16.00.

Związek małżeński zawierają zawrzeć:

Jakub Kopecki, kawaler, zamieszkały na terenie parafii św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie i Dorota Pazdan, panna zamieszkała na terenie naszej parafii zapowiedź pierwsza.

Przemysław Kołakowski, kawaler i Natalia Tobiasz, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź druga.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.