XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 LIPCA 2021r.

Zgodnie z rozporządzeniem od dziś dopuszczalne jest 75% obłożenie miejsc w kościołach, nie licząc osób podwójnie szczepionych.

Przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznej odległości, dezynfekcji rąk i zakrywania nosa i ust wewnątrz kościoła.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • w poniedziałek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • we wtorek, 13 lipca, wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w czwartek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła
  • w piątek, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel(Matki Bożej Szkaplerznej)

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Trzecie nabożeństwo fatimskie z procesją wokół katedry, wtorek 13 lipca po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 18.00. Zapraszamy.

Dziękuję wszystkim tym parafianom, którzy tydzień temu wsparli materialnie i będą wspierali duchowo pieszych pielgrzymów XXIX Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Bóg zapłać.

Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuc za Pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej dostępny jest w naszym Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach bezpłatnie dla wieloletnich palaczy i dla tych którzy rzucili palenie nie dawniej niż 15 lat temu w przedziale wiekowym od 50 do 74 roku życia.(e-mail: zbadajswojepluca@szpitalprabuty.pl telefon: 502 312 348).

Wydział Teologii UWM w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia i nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów do spraw rodziny. Każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Szczegóły w internecie www.uwm.edu.pl/wt; telefon: 89 523 91 20

W czasie wakacyjnym (lipiec i sierpień) kancelaria parafialna czynna będzie w środy od godziny 15.00 do 17.00 i w soboty w godzinach 0d 9.00 do 12.00

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Paweł Mateusz Werra, kawaler zamieszkały na terenie parafii Świętej Rodziny w Ryjewie i Anna Milena Łukasiak, panna zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź pierwsza.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.